Makaron Makowy

Makaron Makowy

Prosty i świetny przepis z dobroczynnym dla naszego zdrowia makiem. Mak pomaga przy problemach trawiennych, uspokaja, poprawia sen. Zawiera dużo wapnia, dzięki czemu chroni kości przed osteoporozą, wspomaga tworzenie tkanki kostnej, ale także zapobiega wypadaniu włosów, łamaniu paznokci i próchnicy.


Mak

Mak

Mały czarny mak jest źródłem wielu substancji prozdrowotnych. Jest doskonałym źródłem wapnia. Ponieważ opium można uzyskać z zielonych, niedojrzałych maków, jego uprawa jest zabroniona w wielu krajach, ale zakup maku czy oleju makowego dla gastronomii nie stanowi problemu.


Jakich kieliszków używamy do wina?

Jakich kieliszków używamy do wina?

Czerwone, białe, musujące wino? Którą wybierzesz na uroczystość lub wizytę? A w jakim kieliszku gospodarz Ci to poda? A może jesteś gospodarzem i sam decydujesz, do którego wlać? Do różnych win są różne kieliszki. Dzieje się tak dlatego, że odpowiedni kształt szklanki może podkreślić aromat, kolor i smak napoju. Wysoka nóżka do trzymania szklanek pomaga zapobiegać przenoszeniu ciepła z dłoni na napój.


Nożyce do trawy

Nożyce do trawy

Chcesz mieć piękny trawnik? Kosiarka ogrodowa nie zawsze do tego wystarczy. Jednak nożyce do trawy – ręczne lub akumulatorowe – dotrą w każdy zakamarek. Są nieocenionymi pomocnikami przy wyrównywaniu krawędzi, w pobliżu chodników, kamieni czy ścian.


Nożyce Strend Pro Garden, akumulatorowe na gałęzie

Nożyce Strend Pro Garden, akumulatorowe na gałęzie

Wycinka drzew idzie pełną parą. Jednak dobre nożyce do gałęzi przydają się przez cały rok. Ręce mężczyzny poradzą sobie z niemal każdą gałęzią, ale kobieta może sobie pomóc nożycami akumulatorowymi. Produkt Strend Pro Garden Shears, zasilany bateryjnie na gałęzi, to idealne rozwiązanie w przypadku słabego chwytu lub intensywnego cięcia.


Kiedy wybrać się do wikliny

Kiedy wybrać się do wikliny

Robienie koszyków lub robienie na drutach koszyczków na Wielkanoc? Jedno i drugie nie obejdzie się bez dobrych i długich wędek. Kiedy jest odpowiedni czas na ich cięcie, aby były jak najbardziej elastyczne i łatwe w obróbce?


Cięcie drzew

Cięcie drzew

Przycinanie drzew to jedno z ważnych zadań, które należy wykonać w ogrodzie. Jeśli chcemy zachować ładny wzrost i obfite plony, konieczne jest ich coroczne ścinanie. To duży strach dla wielu hodowców. Pomogą nam jednak trzy proste kroki.


Środa Popielcowa

Środa Popielcowa

Kończą się zapusty, a Środa Popielcowa rozpoczyna okres wielkiego postu dla chrześcijan. W tym roku będzie to 22 lutego 2023. Więc jeśli w środę zobaczysz osoby z ciemną plamą na czole, nie martw się, nie zapomniały się rano umyć.


Szałwia lekarska

Szałwia lekarska

Szałwia to zioło, które ma swoje zastosowanie w każdej kuchni i każdej apteczce. Znajdziemy go w wielu ogrodach, gdzie jego fioletowe kwiaty i dobrze znany zapach liści upiększają otoczenie. Pomaga przy bólach stawów, ale także przy przeziębieniach.

Następny