Musiałeś słyszeć wiele hacków na temat odmrażania zamrożonego zamka. Jednak nie wszystkie z nich są warte wypróbowania, a niektóre z nich mogą być katastrofalne dla Twojego zamka. Co więc zrobić, gdy zamek się zawiesza, lub jak temu zapobiec?

Najczęstszym sposobem jest podgrzanie klucza, a następnie stopniowe wprowadzanie go do zamka. Jednak pod wpływem ciepła struktura klucza zostaje naruszona, co prowadzi do jego uszkodzenia, a nawet złamania. Dotyczy to również polania gorącą wodą bezpośrednio na zamek. Jeśli temperatury są niskie, woda w zamku bardzo szybko zamarza ponownie. Bardziej ekonomicznym sposobem jest stopniowe podgrzewanie zamka suszarką do włosów, jeśli mamy dostęp do suszarki i prądu.

Dobrym rozwiązaniem są odmrażacze przeznaczone bezpośrednio do zamków. Inne rozpuszczalniki mogą nieodwracalnie uszkodzić nie tylko mechanizm zamka, ale także otoczenie, łącznie z kolorem drzwi, co w ostatecznym rozrachunku będzie dużo droższe niż zakup takiego odmrażacza.Odmrażacze zamka można stosować także do rutynowej konserwacji, tj. do smarowanie lub czyszczenie.

Odszraniacz zamka znajdziesz tutaj.

Kłódki często narażone są na działanie trudnych warunków klimatycznych i ze względu na mniejszą częstotliwość użytkowania np. w szopach czy domkach letniskowych często ulegają zakleszczeniu lub zamarznięciu. Wystarczy, że zamek zostanie przekręcony dziurką od klucza do góry, a wilgoć z otoczenia w połączeniu z niskimi temperaturami zrobi swoje. Jeśli nie chcesz, aby pierwsze chwile w domku były nieprzyjemne, walcząc z zamarzniętym zamkiem, kup taki, który jest również przystosowany do ekstremalnych warunków pogodowych i jest odporny na wiatr, deszcz, śnieg i zmieniające się temperatury. Wysokiej jakości kłódka posłuży Ci przez wiele lat.


Naszą ofertę zamków znajdziesz tutaj.