Brak przedmiotu
Makaron Makowy

Makaron Makowy

Prosty i świetny przepis z dobroczynnym dla naszego zdrowia makiem. Mak pomaga przy problemach trawiennych, uspokaja, poprawia sen. Zawiera dużo wapnia, dzięki czemu chroni kości przed osteoporozą, wspomaga tworzenie tkanki kostnej, ale także zapobiega wypadaniu włosów, łamaniu paznokci i próchnicy.


Mak

Mak

Mały czarny mak jest źródłem wielu substancji prozdrowotnych. Jest doskonałym źródłem wapnia. Ponieważ opium można uzyskać z zielonych, niedojrzałych maków, jego uprawa jest zabroniona w wielu krajach, ale zakup maku czy oleju makowego dla gastronomii nie stanowi problemu.


Szałwia lekarska

Szałwia lekarska

Szałwia to zioło, które ma swoje zastosowanie w każdej kuchni i każdej apteczce. Znajdziemy go w wielu ogrodach, gdzie jego fioletowe kwiaty i dobrze znany zapach liści upiększają otoczenie. Pomaga przy bólach stawów, ale także przy przeziębieniach.


Zioła przeciw stresowi

Zioła przeciw stresowi

W dzisiejszych czasach cały czas spotykamy się ze stresem. W pracy, za kierownicą samochodu, ale często także w domu. Na krótką metę nasz organizm i psychika potrafią to przetworzyć, a jeśli chcemy jej w tym pomóc, możemy również skorzystać z tych leczniczych ziół – rumianku, lawendy, melisa. Te dobrze znane zioła są bardzo korzystne dla lepszego radzenia sobie ze stresem.


Anyż gwiaździsty

Anyż gwiaździsty

Anyż gwiaździsty to aromatyczna przyprawa dodawana do pierników lub grzanego wina. Jego unikalny kształt ośmioramiennej gwiazdy predysponuje go również do zastosowania jako dekoracja zapachowa. Ta przyprawa jest również interesująca ze względu na jej wpływ na zdrowie człowieka.


Pasta z tuńczyka

Pasta z tuńczyka

Roznosi się aromat kawy, świeżego pieczywa i tuńczyka. Piękne i proste śniadanie jest na stole w ciągu kilku minut.


Pomelo

Pomelo

Pomelo to owoc podobny do grejpfruta, który można znaleźć w prawie każdym sklepie. Jak wszystkie owoce cytrusowe, pomelo zawiera również witaminę C, której nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć w sposób naturalny i musimy ją dostarczać z pożywieniem, ale zawiera też wiele innych substancji prozdrowotnych.


Proste kulki kokosowe

Proste kulki kokosowe

Przedświąteczne wypieki powoli dobiegają końca. Jeśli jednak chcesz skompletować jeszcze jedno proste ciasto kokosowe, możesz zrobić na przykład kulki kokosowe z zaledwie trzech składników.


Garnek rzymski

Garnek rzymski

Nieszkliwiona brytfanna, znana również jako garnek rzymski lub miska rzymska, jest doskonałym pomocnikiem w zdrowym pieczeniu mięsa i warzyw. Podczas pieczenia nie potrzebujesz dodatkowego tłuszczu. Nieco bardziej skomplikowane przygotowanie i dłuższe pieczenie nagrodzi Cię zdrowym przysmakiem. O tym, jak o nią dbać i jak ją piec, przeczytacie tutaj.


Śliwa tarnina (Prunus spinosa)

Śliwa tarnina (Prunus spinosa)

Śliwa tarnina to szeroko rozpowszechniony w naszym kraju krzew, który wiosną pięknie zakwita białymi kwiatami. Jesienią pobłogosławi nas owocami bardzo gorzkimi, ale bardzo zdrowymi. Te jesienne owoce są często zbierane dopiero po pierwszych przymrozkach, aby były słodsze i służą do robienia doskonałego wina, likieru, ale także np. zdrowego wywaru.

Następny