Atak pasożytów zewnętrznych jest jedną z najczęstszych chorób drobiu. Przeważnie dzikie ptaki przynoszą je do kurnika. Jednak gdy tylko odkryjesz te małe, ale niebezpieczne stworzenia, konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie ich eksterminacji, aby zapobiec ich rozmnażaniu.

Dergall® to preparat do kompleksowego zwalczania pleśni i roztoczy przeznaczony do hodowli kur niosek, ptaków ozdobnych, gołębi i gadów.
- Preparat oparty na technologii 3D-IPNS™ (3D - Immobilising Polymeric Net Structure).
- Eliminacja stawonogów następuje w wyniku ich unieruchomienia.
- Skład preparatu nie zawiera pestycydów i trucizn, a jego skuteczność widoczna jest w ciągu 72 godzin od pierwszego zastosowania.Skuteczny przeciwko:
- Stabilny opiekun
- Forma głowy
- Kleszcz z kurczaka
- Drapieżne roztocza
- Wsz drobiowy

- W przypadku dużej populacji roztoczy należy ponownie nałożyć produkt 10 dni po pierwszym użyciu, aby zniszczyć wszystkie roztocza.Uzywać:
- 100 ml roztworu / 10 l wody / 100 m 2 .
- Spray przeznaczony jest do zwalczania roztoczy w aktywnej fazie rozwoju, które przemieszczają się w poszukiwaniu żywicieli, są w trakcie ssania krwi lub szukania miejsc do ukrycia się po żerowaniu.
- Spray nakłada się ręcznie lub mechanicznie i powinien być wykonany w nocy - około 60 minut po zgaszeniu światła i uspokojeniu ptaków.
- Podczas aplikacji używaj słabego źródła światła, takiego jak reflektor lub niebieskie światło.