Nożyce do trawy

Nożyce do trawy

Chcesz mieć piękny trawnik? Kosiarka ogrodowa nie zawsze do tego wystarczy. Jednak nożyce do trawy – ręczne lub akumulatorowe – dotrą w każdy zakamarek. Są nieocenionymi pomocnikami przy wyrównywaniu krawędzi, w pobliżu chodników, kamieni czy ścian.


Nożyce Strend Pro Garden, akumulatorowe na gałęzie

Nożyce Strend Pro Garden, akumulatorowe na gałęzie

Wycinka drzew idzie pełną parą. Jednak dobre nożyce do gałęzi przydają się przez cały rok. Ręce mężczyzny poradzą sobie z niemal każdą gałęzią, ale kobieta może sobie pomóc nożycami akumulatorowymi. Produkt Strend Pro Garden Shears, zasilany bateryjnie na gałęzi, to idealne rozwiązanie w przypadku słabego chwytu lub intensywnego cięcia.


Kiedy wybrać się do wikliny

Kiedy wybrać się do wikliny

Robienie koszyków lub robienie na drutach koszyczków na Wielkanoc? Jedno i drugie nie obejdzie się bez dobrych i długich wędek. Kiedy jest odpowiedni czas na ich cięcie, aby były jak najbardziej elastyczne i łatwe w obróbce?


Cięcie drzew

Cięcie drzew

Przycinanie drzew to jedno z ważnych zadań, które należy wykonać w ogrodzie. Jeśli chcemy zachować ładny wzrost i obfite plony, konieczne jest ich coroczne ścinanie. To duży strach dla wielu hodowców. Pomogą nam jednak trzy proste kroki.


Środa Popielcowa

Środa Popielcowa

Kończą się zapusty, a Środa Popielcowa rozpoczyna okres wielkiego postu dla chrześcijan. W tym roku będzie to 22 lutego 2023. Więc jeśli w środę zobaczysz osoby z ciemną plamą na czole, nie martw się, nie zapomniały się rano umyć.


Szałwia lekarska

Szałwia lekarska

Szałwia to zioło, które ma swoje zastosowanie w każdej kuchni i każdej apteczce. Znajdziemy go w wielu ogrodach, gdzie jego fioletowe kwiaty i dobrze znany zapach liści upiększają otoczenie. Pomaga przy bólach stawów, ale także przy przeziębieniach.


Zioła przeciw stresowi

Zioła przeciw stresowi

W dzisiejszych czasach cały czas spotykamy się ze stresem. W pracy, za kierownicą samochodu, ale często także w domu. Na krótką metę nasz organizm i psychika potrafią to przetworzyć, a jeśli chcemy jej w tym pomóc, możemy również skorzystać z tych leczniczych ziół – rumianku, lawendy, melisa. Te dobrze znane zioła są bardzo korzystne dla lepszego radzenia sobie ze stresem.


Mali smakosze

Mali smakosze

Jemy też oczami, a dotyczy to po stokroć bardziej dzieci. Gdy nasze maluchy nie chcą np. jeść, z pomocą przyjdzie talerz i miska tylko dla nich. Poszukiwanie zwierzęcia pod zupą jest interesujące i zabawne podczas jedzenia. W szkole, z jedyną przekąską, którą możesz pochwalić się kolegom i znajomym, pomoże ładne pudełko z przekąskami. Istnieje wiele sposobów na poprawę apetytu nawet najbardziej obdarzonych wyobraźnią osób.


Anyż gwiaździsty

Anyż gwiaździsty

Anyż gwiaździsty to aromatyczna przyprawa dodawana do pierników lub grzanego wina. Jego unikalny kształt ośmioramiennej gwiazdy predysponuje go również do zastosowania jako dekoracja zapachowa. Ta przyprawa jest również interesująca ze względu na jej wpływ na zdrowie człowieka.

Następny